Moda kołem sie toczy

Moda zmienia się, to jasne. Kroje pojawiają się, ulatują i powtórnie powracają po kilku latach.

Na przykład lata siedemdziesiąte dwudziestego wieku to, w kwestii spodni moda na tzw.: dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na nie powróciła w dziewiątej dekadzie dwudziestego wieku. Ponownie ostatnio tu i ówdzie widać ten krój.

W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku modne były bardzo ciasne i nieco za krótkie spodnie. Ta tendencja znowu była popularna w ostatnich latach. Stanowiła część stylu określanego jako slim, charakteryzującego się również nieobszernymi marynarkami.

W czwartej dekadzie ubiegłego wieku popularne były bardzo duże marynarki i bardzo obfite – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tego nurtu były garnitury w latach osiemdziesiątych zeszłego wieku i w następnej dekadzie. Jednakże spodnie jeansowe to w latach dziewięćdziesiątych nadmienione wyżej dzwony.

Lata czterdzieste zeszłego stulecia to, w temacie fryzur męskich moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Taka moda powróciła ponownie w latach dziewięćdziesiątych i ostatnio, słowem na początku lat dwudziestych naszego stulecia również widać ten styl.

https://litfashion.pl

Author: admin