Skuteczny profil odnośników

Backlinki do strony pozycjonowanej z innych stron internetowych to od początku funkcjonowania wyszukiwarki Google jeden z naczelnych faktorów rankingowych. Częste publikowanie linku do konkretnej witryny WWW może mówić, że ta witryna jest wartościowa i warto ją awansować w serpach. Jest to jak najbardziej trafne domniemanie i sens ten nie ginie nawet z powodu ubocznego skutku który stanowi spam. Ze spamem skądinąd Google wojuje w sposób efektywny, ignorując linki zwrotne ze stron spamowych.

 

Jak budować profil linków ażeby był on skuteczny oraz gdzie umieszczać linki zwrotne do pozycjonowanej witryny?

Przede wszystkim odnośniki muszą posiadać atrybut dofollow. Jakaś marginalna ilość dla zróżnicowania profilu może mieć przyznany atrybut nofollow. Wyłącznie odnośniki z atrybutem dofollow posiadają znaczenie przy ocenie przez algorytm, link nofollow jest pod kątem oceny strony bez wartości.

 

O ile link na stronie będącej spamem nie będzie wzięty pod uwagę przez algorytm wyszukiwarki, to już 10000 odsyłaczy powstałych w jeden dzień z takich witryn a nawet ze stron przyzwoitych może skutkować ujemnymi konsekwencjami. Nie ma jednoznacznej, jednej odpowiedzi jaka ma być dynamika przyrostu odsyłaczy zwrotnych dla każdej witryny internetowej. Dwa odnośniki z wartościowych witryn mogą znaczyć więcej niż 20 z witryn o gorszych parametrach. Należy systematycznie budować profil i obserwować efekty. Dla witryn na świeżych domenach trzeba być ostrożnym z ilością dzienną instalowanych odsyłaczy. Lepiej przez pierwsze doby dodawać po kilka, kilkanaście odnośników, robić nawet pauzy jednodniowe niż przesadzić. Zresztą takie ilości odsyłaczy ze stron o dobrych parametrach, dobrze podlinkowanych, mogą dać bardzo dobre efekty i może nie być potrzeby by ilości te zwiększać do jakiś niebotycznych rozmiarów.

 

Odsyłacze można instalować na wielu rodzajach witryn. Mogą to być witryny publiczne, portale ogłoszeniowe, fora, komentarze pod artykułami. Mogą to być blogi i strony zakładane w tak zwanych serwisach web 2.0. Są to różne systemy blogowe takie blogspot czy wordpress a także serwisy takie jak wix gdzie można postawić za darmo stronę internetową. Bardzo istotnym sposobem kreowania miejsc pod wartościowe odnośniki jest stawianie stron internetowych na prywatnych domenach.

 

Bardzo istotną rzeczą jest by treść na stronie, na której chcemy ulokować link była oryginalna, nie może być plagiatem. Nader dobrze, aby dany artykuł był tematycznie związany z frazą, na którą pozycjonujemy witrynę, tzn.: aby zawierał tą frazę. Stawiając witryny w domenach prywatnych należy pamiętać o zróżnicowaniu serwerów. Wszystkie miejscówki z linkiem zwrotnym powinny być podlinkowane.

 

https://semhub.pl/pozycjonowanie-stron-internetowych/

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *