Lawenda – przepiękna roślina

Lawenda jest jedną z bardzie znanych roślin pochodzących z regionu Morza Śródziemnego. Współcześnie jej uprawy spotkać można w niemal całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła niemałą popularność jako flora lecznicza. W których sytuacjach można skorzystać ze wsparcia lawendy? Co sprawiło, że ten śródziemnomorski dar natury stał się tak popularny na całym świecie?

Lawenda to przede wszystkim cudne kwiaty, które są źródłem wartościowych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą pozytywnie wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?

https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-urodziny-c-139.html
Lawenda, jako roślina lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z jej mocy mogą korzystać te osoby, które szukają naturalnego sposobu na uspokojenie, a także ci, którym życie utrudniają bolesne kurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem stosowany przy problemach ze skórą.

Warto też pamiętać, iż lawenda może się wyśmienicie sprawdzić w roli przyprawy. Jej liście są kapitalnym dodatkiem do potraw z mięs, ich obecność często uwzględniają też przepisy na zupy oraz potrawy z rybą w roli głównej. Liście lawendy można również dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smakowitsze i zdrowsze.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *