Makijaż – nieco ważkich wskazówek

Wskazówki dotyczące makijażu brwi

Makijaż brwi stanowi dla ciebie nieodgadniony obszar  i sądzisz, że absolutnie nie nauczysz się go odpowiednio wykonywać? Miast od razu zakładać swoją porażkę, rozpocznij próbować, bo to właśnie praktyka czyni mistrza. A ów rodzaj makijażu tylko na pierwszy rzut oka wygląda na nieprosty. W rzeczywistości, gdy już ogarniesz określone podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu jedynie kilku minut – i to chociażby podczas jazdy pociągiem do pracy.

Daj sobie wszelako trochę czasu na te ćwiczenia. Jeżeli dzierżysz pomadę lub cień do brwi pierwszy raz w życiu, nie powinnaś raczej wykonywać sobie nimi makijażu, gdy za parę minut musisz wyjść do pracy lub na zakupy. Wyszukaj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtenczas usiądź na spokojnie przed lustrem i sprawdź, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, jeżeli są pomalowane. Musisz wyuczyć się zaznaczać ich naturalny kontur i generalny wygląd. Jeżeli uda ci się właściwie pomalować brwi, obrys twojej twarzy od razu ulegnie poprawie, natomiast spojrzenie nabierze wyraźniejszej głębi.

Istnieją przeróżne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – jednakże zanim rozpoczniesz kupowanie i próbowanie owych wszystkich produktów, winnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest zwyczajna prosta szczoteczka do brwi. Zacznij ją po prostu ujarzmiać. Na malowanie przyjdzie jeszcze czas, a na początku spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je każdego dnia czesać. Możesz też nakładać na nie niedużą ilość specjalnego żelu lub zwykłej wazeliny i dopiero wtedy zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Technik malowania brwi jest natomiast tak dużo. Ciężko rzec, jaka z nich byłaby dla ciebie najlepsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu przetestować na sobie i stwierdzić, jaka technika jest dla ciebie najodpowiedniejsza. Przetestuj również różne kosmetyki do brwi i nie ograniczaj się wyłącznie do tradycyjnej kredki. Przypuszczalnie znacznie lepszy rezultat osiągniesz w momencie, gdy pokryjesz brwi pomadą w ciemniejszym kolorze.

Wybieramy barwę podkładu. Zamierzając uzyskać jak najbardziej naturalny rezultat, musimy szczególną wagę przyłożyć do doboru właściwego odcienia fluidu. Popatrzmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Następnie wykorzystajmy poniższe porady, by sięgnąć po produkt, który dobrze zadziała na naszą urodę.

Nim jednak rozpoczniemy swoje poszukiwania, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej cerze i spróbujmy samemu określić jej ogólny rodzaj. Wyodrębniamy trzy podstawowe typy cery. Są to:cera sucha, tłusta i mieszana. Istnieją specjalistyczne podkłady do twarzy dostosowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, nieodzownie uprzednio sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Zwykle otrzymujemy ich kilka bądź kilkanaście do wyboru, więc każdemu kolorowi musimy przyjrzeć się z bliska, a następnie wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej skóry. Następnie winnaś wypróbować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednak na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnaś go sprawdzać na skórze dłoni. Gdy jednakże już musimy to zrobić, bowiem udałyśmy się do drogerii w zrobionym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, by podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Bardzo dobrze jest próbować podkład przez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy sprawdzimy, czy zgrywa się on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom barwy podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją również pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych potrafią skutecznie radzić sobie z ukrywaniem małych i dużych przebarwień. Najczęściej są one w tonacji żółtej. Świetnie kryją zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeśli takich niedoskonałości mamy sporo na twarzy, unikajmy podkładów o różowym zabarwieniu, ponieważ one jedynie podkreślą defekty naszej skóry.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *